ekologia
Ekologia

Ekologiczne produkty a wizerunek Twojej firmy – jaka jest zależność?

Tak naprawdę we wszystkich mediach możemy znaleźć, usłyszeć czy zobaczyć informacje o szkodliwym działaniu tworzyw sztucznych na naszą planetę. Z tego też względu nieustannie wprowadza się na rynek produkty, które pełnią takie same funkcje, ale są znacznie lepszą i zdrowszą alternatywą. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego używanie ekologicznych toreb oraz papierowych podkładek ma kluczową wartość dla wizerunku Twojej firmy? Przygotowaliśmy 4 tezy z którymi ciężko walczyć – życzymy miłej lektury… 🙂

Torba ekologiczna czy ta wykonana z plastiku? Co wybrać?

Naturalne produkty mają znacznie większą przewagę pod względem ilości zalet nad tymi wykonanymi ze sztucznych materiałów.

Po pierwsze – biodegradowalność

Jako dobry przykład posłuży nam tutaj torba ekologiczna Slowpack, która ze względu na swoją naturalność ulega całkowitemu rozkładowi. Oznacza, to, że nie pozostanie po niej ani jeden ślad, a tym samym nie wzrośnie liczba zbędnych śmieci.

Po drugie – bezpieczeństwo

Plastikowe torby po wpływem temperatury czy rozkładu wytwarzają szkodliwe substancje nie tylko dla otaczającej nas przyrody, ale także nas samych, natomiast ekologiczna torba jest w pełni bezpieczna.

Po trzecie – prestiż

Dziś już po prostu nie wypada dostarczać swoim klientom produktów spożywczych, czy jakichkolwiek innych zapakowanych w plastikowe opakowania. Bycie eko jest nie tylko rozsądne, ale także modne!

Po czwarte – reklama

Torby wykonane z plastiku, bez względu na to jak wyglądają i co jest na nich nadrukowane to wciąż minusują z uwagi na wykorzystane przy produkcji tworzywo. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku torby papierowej, która wygląda bardzo klasycznie, a jednocześnie estetycznie, a oprócz tego możesz nadrukować na niej logo firmy, dzięki czemu posłuży Ci jako dodatkowa forma reklamy Twojego biznesu. 

ekologia
materiał partnera

Papierowe podkładki na stół – takie proste, a jakie praktyczne!

Podkładki papierowe wydawać by się mogło, że nie pełnią zbyt wiele funkcji, a jest wręcz przeciwnie. W zależności od naszego wyboru mogą one znacząco wpłynąć na zadowolenie klientów spożywających posiłki w naszym lokalu. Dlaczego? Przede wszystkim zwiększają poziom higieny, łatwiej jest nam zadbać o czystość, a także stanowią element dekoracyjny. Co więcej, decydując się na podkładki w formie kolorowanki, zapewniamy rodzinom z dziećmi odrobinę rozrywki podczas oczekiwania na posiłek. Wprowadzając menu w formie podkładek mamy rozwiązanie 2w1. To, co ekologiczne z pewnością zachwyci nie tylko Ciebie, ale również Twoich gości.

Materiał partnera (LH)

Ilona to autorka i ekolog, absolwentka studiów z dziedziny ochrony środowiska. Jako wegetarianka z pasją do roślin, w szczególności do swojej kolekcji monster, i kundelkiem Waflem u boku, Ilona pisze inspirujące i naukowo poparte artykuły. Jej teksty oferują praktyczne rady i spostrzeżenia na temat zrównoważonego życia i wpływu na środowisko. 🌱🐾