Ochrona przyrody

Tłumaczenia przyrodnicze – nazwy zwierząt – angielski, łacina, polski

Taksonomia to nauka z obrębu biologii, tj. całej ożywionej części przyrody, zajmująca się klasyfikacją organizmów żywych – tworzeniem nazewnictwa i przyporządkowywaniem osobników do odpowiednich taksonów, tj. grup usystematyzowanych według stopnia i schematu komplikacji struktury (budowy ciała) oraz stopnia podobieństwa i…

Fotowoltaika do domu. Zrównoważone korzyści dla ekologicznego domu

Fotowoltaika do domu to sposób na zmniejszenie rachunków za energię i ekologiczne rozwiązanie, które przyczynia się do ochrony środowiska. Wykorzystując energię słoneczną, można cieszyć się niezależnością energetyczną i oszczędnościami, jednocześnie ograniczając emisję szkodliwych substancji. W tym artykule przyjrzymy się zaletom…

Jak zrobić garderobą przyjazną dla planety?

Miej na uwadze dobro planety i wdrażaj proste zmiany, by zadbać o jej kondycję. Ekologiczne rozwiązania dotyczą niemal każdego aspektu naszego życia – jedzenia, recyklingu, używania energii, jazdy samochodem, jak i drukowania czy nawet wysyłania e-maili. Warto zrobić też porządki…

TSUE – wyrok ws. polskich lasów. Komisja Europejska złożyła skargę

Organizacje ochrony przyrody mogą przed sądem kwestionować plany urządzania lasów – to wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Polskie lasy wymierają

Eksperci ostrzegają, że piękne polskie lasy niedługo będą jedynie wspomnieniem. Ich obraz jako wysokich i gęstych zachowany jedynie w umysłach. Większość zamieni się w niskie formacje – maks. 20-metrowe. Dowiedz się więcej o efektach dla polskich lasów działalności człowieka oraz…

Jakie korzyści dają drzewa w mieście?

Betonoza w Polsce króluje, ale coraz więcej mówi się o potrzebie tworzenia parków i terenów zieleni, odchodzenia od betonu. W Polsce rocznie wycina się miliard drzew. Zobacz, jak wiele korzyści dają nam drzewa w mieście. Drzewa w mieście oferują nam…

W mieście z betonu nie ma przyszłości

Coraz częściej mówi się o betonach w miastach – królują nad zielenią i do niedawna taki trend był popularny. Dlaczego? Ze względu na niskie koszty wykonania projektu i utrzymania takiego otoczenia – o zieleń z kolei trzeba dbać. Jednak skutki…

Segregacja śmieci – jak prawidłowo segregować odpady domowe?

Czy na pewno znasz zasady segregacji śmieci? A wiesz, że paragon nie wrzucamy do kosza na papier, a odpadów pochodzenia zwierzęcego do kosza na bio? Niektórym można też dać „drugie życie”. Sprawdź, jak prawidłowo segregować śmieci. Najważniejsze zasady dotyczące gospodarowania…

Jak segregować śmieci? Poznaj pojemniki i dowiedz się, jak je napełniać

Segregacja odpadów opiera się na systemie 5 różnych pojemników, do których należy wrzucać tylko odpowiednie grupy odpadów. Sprawdź, jak dzielić śmieci i upewnij się, że robisz to właściwie. Aktualne zasady segregacji śmieci obowiązują od 2019 roku. Segregacja śmieci ma na…

Dlaczego recykling jest tak ważny?

Nasze śmieci zanieczyszczają całą planetę, niszcząc ją krok po kroku. Do niedawna mało kto wierzył w zmiany klimatu i katastrofę ekologiczną niosącą drastyczne skutki, dzisiaj obserwujemy różne tragedie coraz częściej. Giną zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Działania proekologiczne nie są…