ciągnik rolniczy
Rolnictwo

Jak wybrać ciągnik?

Decydując się na ciągnik rolniczy, trzeba brać pod uwagę, że to inwestycja na lata. Zanim postawi się na Ursus C 360, warto ustalić indywidualne potrzeby w kontekście sposobu użytkowania traktora. Jaki pojazd kupić, aby nie żałować?

 1. Na jaki typ ciągnika się zdecydować?
 2. Jaka powinna być moc ciągnika?
 3. Nowy czy używany ciągnik Ursus C 360?
 4. Jaki osprzęt może mieć ciągnik?
 5. Na jakiego producenta warto postawić?

Na rynku dostępnych jest wiele ciągników rolniczych. Jakie parametry brać pod uwagę przy wyborze konkretnego modelu?

Na jaki typ ciągnika się zdecydować?

W kategorii ciągników można znaleźć różne typy pojazdów.

Zdecydować można się na traktor:

 • kołowy,
 • gąsienicowy.

Do konkretnych prac trzeba wybrać pojazd, który ma odpowiedni silnik. Znaczenie ma jego moc, która powinna być dopasowana do wielkości gospodarstwa rolnego. Równocześnie w pojeździe może być wykorzystany silnik wysokoprężny czy turbodoładowany. Wykorzystywane może być chłodzenie powietrzem lub cieczą. Obecnie coraz częściej stosowany jest silnik chłodzony cieczą. W każdym modelu ciągnika inaczej może być skonstruowana kabina. Każdy pojazd to także inna masa. Wpływa to na to, jak będzie się zachowywał Ursus C 360 podczas użytkowania. Wybór modelu ciągnika zawsze powinien być uzależniony od sposobu jego użytkowania.

Jaka powinna być moc ciągnika?

Moc ciągnika będzie wpływała na zużycie paliwa. Jednak ważne jest, aby Ursus C 360 był w stanie zapewnić wydajne wykonanie pracy. Z tego powodu moc ciągnika musi być dopasowana do konkretnego gospodarstwa rolnego.

Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę także takie cechy jak:

 • napęd,
 • udźwig,
 • prędkość w km h.

Przed dokonaniem wyboru konkretnego ciągnika Ursusa, trzeba przeprowadzić analizę, która pozwoli ustalić cechy użytkowe pojazdu.

Nowy czy używany ciągnik Ursus C 360?

Nie zawsze trzeba decydować się na nowe pojazdy. Oczywiście taka wersja to między innymi gwarancja wsparcia ze strony producenta w zakresie serwisowania. Jednak cena pojazdu może być wysoka. Z tego powodu dobrą alternatywą może być używany ciągnik rolniczy, który ma odpowiednie parametry. Oczywiście kupując taki pojazd, trzeba sprawdzić dane techniczne. W ten sposób można uniknąć zakupu pojazdu, który nie sprawdzi się w pracy z powodu awaryjności. Zamiast kupowania traktora, można wynająć czy wziąć w leasing ciągnik Ursus C 360. Takie rozwiązanie może być opłacalne finansowo.

Jaki osprzęt może mieć ciągnik?

Na sposób użytkowania ciągnika Ursus będzie wpływał także osprzęt.

W zakładach mechanicznych Ursus produkowane było takie wyposażenie do traktorów jak:

 • podnośnik hydrauliczny,
 • zaczep,
 • różne wersje przyczep jednoosiowych.

Dodatkowe wyposażenie do modelu Ursus C to możliwość wygodnego użytkowania pojazdu.

Na jakiego producenta warto postawić?

Nie bez znaczenia jest zdecydowanie się na pojazd, który pochodzi od sprawdzonego producenta. Wpływa to na produkcję ciągników. Pojazdy Ursusa między innymi z powodu stosowanych materiałów, technologii są trwałe. Równocześnie sprawdzony producent zapewni części. Gdy dojdzie do awarii, nie będzie problemu, aby znaleźć sklep, w którym będzie można dokonać zakupu. Przed zakupem warto sprawdzić, czy producent dostarcza na rynek krajowy części zamienne.

W ten sposób, gdy dojdzie do jakichś uszkodzeń, będzie można szybko znaleźć takie elementy jak:

 • oś przednia,
 • wałki sprzęgłowe.

Gdy kupiło się modele c 360, wówczas można liczyć na lepszy dostęp do części w porównaniu do pojazdów innych producentów. To spory atut, który biorą pod uwagę rolnicy, którzy wybierają ciągnik Ursus C. Między innymi tego powodu pojazdy c 360 są jednymi z najbardziej popularnych na rynku.

Materiał partnera (LH)

Ilona to autorka i ekolog, absolwentka studiów z dziedziny ochrony środowiska. Jako wegetarianka z pasją do roślin, w szczególności do swojej kolekcji monster, i kundelkiem Waflem u boku, Ilona pisze inspirujące i naukowo poparte artykuły. Jej teksty oferują praktyczne rady i spostrzeżenia na temat zrównoważonego życia i wpływu na środowisko. 🌱🐾