Psy

Co zrobić z psem, gdy czeka nas nagły wyjazd?

Decyzja o posiadaniu czworonoga łączy się nie tylko z przyjemnościami. Oprócz wspólnych zabaw i spacerów jesteśmy zobowiązani zapewnić naszym mniejszym przyjaciołom opiekę. Niestety może pojawić się sytuacja, kiedy nagle musimy opuścić dom, nie mogąc zabrać ze sobą swojego pupila. Co wtedy?

Odpowiedni opiekun

Jeśli chcemy powierzyć opiekę nad naszym psem lub kotem komuś z przyjaciół albo rodziny, zastanówmy się, kto będzie najodpowiedniejszą osobą do tego zadania. Najlepiej, aby nasz opiekun był już „doświadczony”, czyli sam miał (obecnie lub w przeszłości) zwierzaka – takiego jak my. Ktoś, kto nie ma na przykład większego doświadczenia z psami, może mieć problem ze zrozumieniem wszystkich ich sygnałów i odczytywaniem języka ciała.

Jeśli jednak wiemy, że nasz kolega, koleżanka, kuzyn czy ktokolwiek inny, kogo rozważamy na rolę opiekuna, uwielbia psy i ma z nimi styczność od dziecka – fantastycznie! Taka osoba na pewno będzie znała już podstawy. Upewnijmy się jednak, że przekażemy jej wszelkie najważniejsze informacje o żywieniu, zwyczajach czy chociażby ulubionych zabawkach naszego czworonoga. Oczywiście wybierzmy na to stanowisko osobę odpowiedzialną i uważną; taką, której możemy zaufać. Idealnie, gdyby był to ktoś, kogo nasz pupil już zna i lubi – wówczas rozłąka nie będzie dla niego aż tak bolesna.

Gdy jednak nie mamy do dyspozycji odpowiedniej bliskiej osoby, warto rozważyć na przykład hotel dla psów. Warszawa to jedno z miast w Polsce, w którym znajdziemy oferty zarówno dla miłośników psów, jak i kotów.

Hotel dla psów – Warszawa

To rozwiązanie, do którego wielu właścicieli wciąż podchodzi sceptycznie. Niesłusznie – nowoczesne hotele dla psów i kotów zapewniają naprawdę świetne warunki. Na przykład niektóre hotele dla psów w Warszawie oferują psie apartamenty z wygodnym łóżkiem i ogródkiem dla każdego czworonoga z osobna. Czeka na nich także wspólny ogród zabaw, gdzie mogą spędzać czas z innymi czworonogami. Oprócz tego zagwarantowane są dwa długie spacery na łonie natury w ciągu dnia. To miejsce, w którym nasz przyjaciel na pewno będzie się dobrze bawił – być może nawet przez chwilę zapomni, że za nami tęskni. Więcej informacji o funkcjonowaniu takiego miejsca znajdziemy chociażby na stronie http://www.petlandia.pl/.

Hotel dla kotów – Warszawa

To prawdziwy koci raj – mali podopieczni mają swoje osobiste miejsce do wylegiwania się, a także wspólne miejsce do zabaw z innymi kotami. Jeśli nasz przyjaciel jest typem samotnika, istnieje opcja odizolowania go od reszty. Zaufany, profesjonalny hotel zajmie się naszymi czworonogami równie dobrze jak najlepszy przyjaciel rodziny.

autor (cn) / f: Chiemsee2016 / pixabay

Ilona to autorka i ekolog, absolwentka studiów z dziedziny ochrony środowiska. Jako wegetarianka z pasją do roślin, w szczególności do swojej kolekcji monster, i kundelkiem Waflem u boku, Ilona pisze inspirujące i naukowo poparte artykuły. Jej teksty oferują praktyczne rady i spostrzeżenia na temat zrównoważonego życia i wpływu na środowisko. 🌱🐾