Zwierzęta domowe

Fryzjer dla psa – co warto wiedzieć?

Jeszcze do niedawna właściciele zajmowali się swoimi psami całkiem sami. Dziś jednak możemy powierzyć strzyżenie czworonoga komuś, kto zrobi to znacznie lepiej i szybciej od nas.

W coraz większej liczbie polskich miejscowości znajdziemy salony tak zwanych groomerów – to nazwa, którą niekiedy określany jest psi fryzjerzy. Pruszków i inne miasta w pobliżu stolicy to miejsca, w których bez problemu skorzystamy z takich usług. Zobacz, o czym należy pamiętać przed skorzystaniem z psiego salonu fryzjerskiego.

Przede wszystkim – spacer

Psi fryzjerzy to osoby w stu procentach przyzwyczajone do zwierząt, jednak nikt nie lubi niemiłych niespodzianek podczas pracy. Pamiętaj, żeby przed wizytą w salonie zadbać, by pies załatwił wszystkie swoje potrzeby. Najlepiej zatem wyjść z domu 15–20 minut przed planowanym spotkaniem.

Nie przeszkadzaj!

Czasami właściciele mogą się okazać jeszcze bardziej niesforni niż ich podopieczni. Pamiętajmy, że strzyżenie psów to praca niełatwa, wymagająca całkowitego skupienia. W wyjątkowych sytuacjach właściciel może być obecny podczas zabiegu. Podczas strzyżenia nie powinniśmy jednak podchodzić do swojego psa, głaskać ani reagować na jego zaczepki. Najlepiej zostawić go sam na sam z groomerem.

Psi fryzjer: Raszyn, Pruszków, Warszawa – szczeniaki mile widziane

Z pierwszą wizytą u psiego fryzjera nie należy zwlekać. Warto przyzwyczajać pupila do wizyt w salonie już w pierwszych miesiącach jego życia. Jeśli stosunkowo wcześnie zdecydujemy się przyjść na wizytę zapoznawczą, psiak będzie już wiedział, czym jest suszarka, maszynka czy stół groomerski. Dzięki temu kolejne spotkania z fryzjerem nie będą dostarczać mu już tyle strachu i stresu.

Strzyżenie psów Warszawa – usługi na każdą porę roku

O sierść naszych psich przyjaciół należy dbać zawsze – bez względu na to, czy akurat panują upały, czy mrozy. Powszechne twierdzenie, że w lecie należy strzyc psy na krótko, a w zimie nie trzeba robić tego wcale, jest błędne. Warto zatem pamiętać, by naszym czworonogiem regularnie zajmował się psi fryzjer. Warszawa, Kraków czy dowolne inne miasto – niezależnie od miejsca zamieszkania zazwyczaj łatwo znajdziemy lokal tego typu.

autor (cn) / f: Alexas_Fotos / pixabay

Ilona to autorka i ekolog, absolwentka studiów z dziedziny ochrony środowiska. Jako wegetarianka z pasją do roślin, w szczególności do swojej kolekcji monster, i kundelkiem Waflem u boku, Ilona pisze inspirujące i naukowo poparte artykuły. Jej teksty oferują praktyczne rady i spostrzeżenia na temat zrównoważonego życia i wpływu na środowisko. 🌱🐾