Zwierzęta domowe

Popularne ryby akwariowe. Oto 5 gatunków ryb dla początkujących

Początek przygody z akwarystyką to często różne błędy – m.in. w doborze gatunków ryb czy aranżacji akwarium. Warto na początek wybrać takie gatunki, by ew. błędy nie okazały się poważne w skutkach. Gorzej, jeśli połączymy takie gatunki, które np. wzajemnie…

Domowe akwarium? Z Akwarium24 to proste! Poradź się fachowców i stań się prawdziwym pasjonatem!

Domowe akwaria są doskonałym sposobem na dodanie uroku i życia do twojego domu. Obserwowanie kolorowych ryb i delikatnych roślin w ich naturalnym środowisku to prawdziwa przyjemność dla zmysłów, a także odpoczynek i relaks zbliżony do medytacji.

Jak zaprzyjaźnić psa i kota?

Adoptujesz kota, a już masz psa? Ważne jest, by pamiętać, że zwierzęta te mają odmienne zachowania, potrzeby i sposoby komunikacji. Niekoniecznie muszą się zaprzyjaźnić, ale może się to udać – wymaga to jednak odpowiedniego przygotowania i pomocy z Twojej strony….

Apteczka dla psa – must have. Co musi się w niej znaleźć?

Wybierając się w podróż, zwykle pamiętamy o lekach i apteczce dla ludzi. Jeśli masz pupila, musisz przygotować odpowiedni zestaw także dla niego – na wszelki wypadek. To absolutny must have w razie konieczności pomocy czworonogowi. Podpowiadamy, co powinno się w…

Jak dbać o sierść kota? Wszystko o pielęgnacji kociej sierści

Przytulanie się do kota o gładkiej sierści jest jedną z największych przyjemności. Czy pielęgnacja kotów jest aż wymagająca? Co robić, by była maksymalnie efektywna? 

Jak zadbać o ochronę przeciwko kleszczom i pchłom u swojego psa?

Każdy opiekun w czasie od wiosny do późnej jesieni, musi zadbać o ochronę psa przed kleszczami. Walka z kleszczami wymaga całorocznej ochrony, gdyż te niewielkie pajęczaki są aktywne przez większą część roku. Mogą powodować u zwierzęcia groźne w skutkach choroby….

Pająki dla początkujących. Jaki pająk na początek?

Pająk jest prostym zwierzęciem do hodowania w terrarium. Rozpoczynając swoją przygodę, trzeba odpowiednio wybrać pierwszego ptasznika. Jest to duże wyzwanie! Musi być przyjazny początkującemu hodowcy i łatwy w utrzymaniu. Warto mieć podstawową wiedzę na temat gatunków. Podpowiadamy, jaki pająk będzie…

Czym smarować psu łapy?

Podczas spaceru z psem sól może podrażniać opuszki i powodować ich pękanie, a to z kolei wywołuje ból. Opuszki mogą też być zaczerwienione, a przez wilgoć zaczną się w nich rozwijać drożdżaki. Jak pomóc czworonożnemu przyjacielowi? Oto sprawdzone porady!

Niedoczynność tarczycy u psów – diagnoza i leczenie

Niedoczynność tarczycy jest zaburzeniem endokrynologicznym występującym także u zwierząt – m.in. u psów. W przypadku, gdy tarczyca nie może produkować wystarczającej ilości hormonów – tyroksyny (T4) oraz trójjodotyroniny (T3), mówimy o niedoczynności tego narządu.

Świnka morska – niewielki gryzoń do bloku

Dom zaczyna tętnić życiem, gdy są w nim dzieci albo zwierzę. Jednak nie każdy zwierzak będzie dobrze czuł się w bloku. Jako przyjaciel do mieszkania sprawdzi się m.in. świnka morska, czyli kawia domowa.