Turystyka, camping, survival

Bushcraft – „miękki” survival dla początkujących

Survival i bushcraft bywają używane zamiennie i w rozumieniu wielu z nas są tożsame albo co najmniej podobne. Często po prostu mylimy je ze sobą. Tymczasem oznaczają coś innego, dlatego warto wyjaśnić sobie znaczenie obu tych terminów.

Jakie jedzenie zabrać na wyprawę survivalową?

Planujesz wyprawę survivalową? Obóz przetrwania to popularna aktywność. Zanim wyruszysz, upewnij się, że jesteś odpowiednio spakowany. Ważne jest m.in. ubranie, namiot, przydatne gadżety, ale także j Jakie jedzenie zabrać na wyprawę survivalową? Podpowiadamy, jakie przekąski warto ze sobą zabrać.

Czy warto zapisać dziecko na obóz survivalowy?

Wielu rodziców decyduje się zapisać swoje dziecko na obóz survivalowy – obóz przetrwania. To ciekawa forma spędzania wolnego czasu i wiele młodych osób chce spróbować takiego wyzwania. Dlaczego? Zobacz, jakie zalety ma survival dla dzieci i młodzieży. 

Dlaczego warto uprawiać trekking?

Trekking, czyli piesze wędrówki po górach, to popularna forma aktywności fizycznej, która przyciąga coraz więcej osób. Jest to świetna forma spędzenia czasu na świeżym powietrzu, która oferuje wiele korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. W poniższym tekście przedstawiam…

Jak wybrać namiot turystyczny na wyprawę? Porady

Zmęczeni cywilizacją i zabieganiem, często szukamy ciszy i relaksu na łonie przyrody. Wycieczka i spanie w namiocie wśród natury pod niebem to jeden ze sposobów, by odzyskać siły. Zakup namiotu może jednak być nie lada wyzwaniem. Podpowiadamy, na co zwrócić…